מזג אויר

אתונה

06/02/2020
moderate rain
21℃
Find a Forecast

אתונה

מזג האוויר באתונה, כמו ברוב חלקי יוון הוא ים תיכוני, וזאת בשל החופים האינסופיים של איי יוון השוכנים בים התיכון (אורך החופים הוא 14,880 קילומטר). כמובן שבהרים הגבוהים מזג האוויר יותר יבש ואילו בצמוד לחוף, ובעיקר באזור אתונה, האוויר לח ויש יותר גשמים. רכס ההרים במרכז יוון הנקרא פינדוס, הוא בגובה ממוצע של 2,650 מטר כאשר האולימפוס הוא הר שמתנשא לגובה 2,917 מטר מעל פני הים. בשל גובהם של ההרים, יורד בהם שלג מדי חורף, ולעיתים גם אתונה מכוסה בלבן. בחורף יורדים בעיר כ-400 מ”מ של גשם.

ראוי להדגיש שבאתונה יורד גשם בכל ימות השנה, כולל שני ימים באוגוסט ושניים ביולי (בממוצע), לעומת 12 בדצמבר ו-13 בינואר, לכן לא מומלץ לטייל בעיר בחורף, אבל כדי מאוד בעונות המעבר. בקיץ אפשר לטייל, אבל החום בעיר מגיע ל-33 מעלות ביולי ו-34 מעלות באוגוסט.

אתונה מהווה כמרכז הכלכלי ותרבותי של יוון כולה (למעשה כשליש מכל תושבי יוון הם אתונאים). העיר קרויה כמובן על שם האלה אתנה והיא נוסדה לפני כמעט 3,500 שנה. בעיר שרידים רבים לימיה הגדולים של המדינה, לפני כאלפיים שנה, אז היתה יוון מעצמה עולמית שבירתה שכנה באקרופוליס, הקיים עד היום ביוון ומהווה משיכה למיליוני תיירים מדי שנה.