מזג אויר

בריסל

06/02/2020
broken clouds
27℃
 • רביעי

  06/03/2020
  overcast clouds
  21℃ 11℃
 • חמישי

  06/04/2020
  light rain
  15℃ 7℃
 • שישי

  06/05/2020
  moderate rain
  16℃ 10℃
 • שבת

  06/06/2020
  sky is clear
  16℃ 7℃
 • ראשון

  06/07/2020
  light rain
  16℃ 9℃
 • שני

  06/08/2020
  light rain
  15℃ 10℃
Find a Forecast

בריסל

מזג האוויר של בריסל בקיץ, מזכיר את החורף הישראלי במישור החוף, טמפרטורת המקסימום היא 23 מעלות, וכשליש מהמים גשומים – בממוצע יש תשעה ימי גשם בחודש אוגוסט ועשרה ימי גשם ביולי. מה שעשוי להפתיע ישראלים, הוא שגם כאשר יש גשם זלעפות, הטמפרטורה לא יורדת.

אם שמים אפורים לא מפחידים אתכם, תגלו שבילוי בקיץ, בבריסל הוא מומלץ, במיוחד לאור שפע המוזיאונים שהעיר מציעה. מכיוון שבחורף הטמפרטורה יורדת מתחת לאפס בלילה וביום מטפסת רק קצת יותר מעשר מעלות, כדאי מאוד לבקר בבירת בלגיה בקיץ ולהימנע ככל האפשר מביקור בחורף, אז גם סגורות חלק מהאטרקציות החביבות על תיירים.

עם זאת, גם בחורף יש כנסים רבים, מאחר ואירועים אלו נעשים במתחמים סגורים ומוסקים היטב, שאינם מושפעים ממזג האוויר.

אם אתם שומעים תושבים מבריסל ומתקשים להבין אותם, הדבר נובע משלל התרבויות המשפיעות על המקום. מתברר שכשני שליש מתושבי בירת בלגיה הם דוברי צרפתית, כשמונה אחוז דוברי הולנדית כשפת אם והשאר הם דו-לשוניים. אפילו את המילה בריסל, תוכלו לראות בשלל גרסאות באנגלית – brussels, בצרפתית – Bruxelles, בהולנדית – Brussel, ובגרמנית: Brüssel. הבירה הבלגית שוכנת במרכז המדינה, ולמרות שרשמית העיר דו-לשונית, בריסל היא בירתם של הפלמים ועל כן שוכנים בעיר מוסדות השלטון הפלמי.

כדי למנוע חיכוך ועימות בין המדינות החזקות ביבשבת, הוחלט שבריסל תהיה בירת האיחוד האירופי, ושלושה מתוך חמשת המוסדות המרכזיים של האיחוד האירופי, שוכנים בבריסל (הפרלמנט האירופי, המועצה האירופית והנציבות האירופית). אגב, באיחוד האירופי יש מוזיאון מעניין מאוד שמסביר לתיירים בצורה מרתקת על האיחוד (ומתעלם מישראל בצורה די מוזרה).

אגב, אם ינסו להסביר לכם שבריסל היא לא בדיוק בירת בלגיה, זה נכון. העיר בריסל היא אחת הרשויות המקומיות של מחוז הבירה בריסל, בדיוק שיש הבדל בין לונדון המורכבת משש עיריות לבין “הסיטי של לונדון”.

כאמור, אל תתנו למזג האוויר להרתיע אתכם מלבקר בעיר שהיא אחת היפות והמתוירות באירופה. בין האטרקציות הבולטות בעיר ניתן למנות את הארמון המלכותי, “האטומיום”, פארק מיני אירופה, הכיכר הגדולה, עמוד הקונגרס, וה-Manneken Pis, הלא הוא פסל הילד המטיל את מימיו.