מזג אויר

וושינגטון

06/02/2020
broken clouds
8℃
 • רביעי

  06/03/2020
  sky is clear
  22℃ 7℃
 • חמישי

  06/04/2020
  few clouds
  23℃ 9℃
 • שישי

  06/05/2020
  moderate rain
  21℃ 11℃
 • שבת

  06/06/2020
  sky is clear
  19℃ 7℃
 • ראשון

  06/07/2020
  overcast clouds
  18℃ 8℃
 • שני

  06/08/2020
  overcast clouds
  16℃ 6℃
Find a Forecast

וושינגטון

הבירה האמריקאית נמצאת בחוף המזרחי של ארה”ב, בסמוך לאוקיאנוס, ומשמעות הדבר היא שמזג האוויר בקיץ, הוא חם ולח. לחום הזה אתם עלולים להתגעגע בימי החורף הקר והמושלג. ועדיין, במשך חצי שנה מזג האוויר בוושינגטון הוא נפלא למדי, הסתיו (ספטמבר, אוקטובר ונובמבר) והאביב (מרס, אפריל, ומאי).

בסתיו יש רוחות קרירות ונעימות, ותזדקקו לרוב רק לסוודר, כדי לצאת ולראות את השלכת המדהימה והאדומה האופיינית לצפון אמריקה. גם באביב מזג האוויר נוח למדי, ובו תוכלו לראות את הפריחה של עצי הדובדבן הרבים שיש בעיר.
חשוב לדעת שבעונות המעבר, יש שינויים תכופים וקיצוניים בין קור לחום ובחזרה, ולכן חייבים להיות מוכנים גם עם בגדים קלילים וגם עם אופציה של בגדים חמים, בשיטת השכבות הידועה והטובה.

מעטים יודעים אבל הבירה האמריקאית כוללת יותר מעשר אוניברסיטאות שונות, כולל ג’ורג’טאון, אוניברסיטת ג’ורג’ וושינגטון, אמריקן יוניברסיטי ואפילו אוניברסיטת גאלדט המיועדת לחירשים ולכבדי שמיעה.
בעיר יש גם שלל אנדרטאות מפורסמות יותר ופחות. בין המפורסמות ניתן למנות את אנדרטת וושינגטון שמשקיפה על העיר, אנדרטת לינקולן, ואנדרטת לזכר החיילים שנפלו במלחמת וייטנאם. בין הפחות-מפורסמות ניתן להזכיר את אנדרטת מרטין לותר קינג, אנדרטת אלברט איינשטיין, אנדרטת הפטריוטיות היפנית-אמריקאית במלחמת העולם השנייה ואנדרטת הטיטניק (!).

ביקור בוושינגטון מחייב הקצאה של מספיק זמן כדי לבקר בחלק משלל המוזיאונים הרבים שיש לבירה להציע ובהם הסמית’סוניאן שכולל לא פחות מ-19 מוזיאונים וגם גן חיות.
מוזיאונים מומלצים נוספים הם מוזיאון האוויר והחלל הלאומי, המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע, גלריית הדיוקנאות הלאומית, מוזיאון השואה האמריקאי, ומוזיאון הריגול הבינלאומי.

גולת הכותרת של העיר הם כמובן הבית הלבן והקפיטול. בראשון גר נשיא ארה”ב, ובשני שוכן בית המחוקקים. אגב, אם תהיתם מדוע בוושינגטון אין גורדי שחקים, כמו בניו יורק ובערים גדולות נוספות בארה”ב, ובכן, האמריקאים לא רוצים שבניינים גבוהים יאפילו על הבית הלבן והקפיטול ולכן החוק קובע כי אף בניין בעיר לא יעבור בגובהו את בניין הקפיטול, ולכן קל לזהות מרחוק את הבניינים ההיסטוריים של הבירה האמריקאית.